warning: Creating default object from empty value in /home/muhtesem/domains/muhtesemyuzyil.net/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

şehzade mustafa isyanı

kanuni Şehzade Mustafaya Ne Ceza verecek

muhteşem yüzyıl dizisinde kanuni kendisine isyan içinde oldugu haberini aldıgı ve düşman devletler ile ittifat yaparak baş kaldıracagı haberini aldıgı ramazan oglu piri paşanın idam fermanını imzalar

Hürrem sultan bu görevi şehzade mustafanın yapması için ayaz paşaya telkınler verir..ayaz paşanın önerisi ile görev şehzade mustafa verilir..şehzade mustafanın aldıgı bu mühim kararı hakkıyla yerine getirememesi için rüstem paşa onunla birlikte isyanı bastırmaya gider ve ramazan oglu piri paşanın suçsuz olduguna şehzadeyi ikna eder..

Şehzade Mustafa Hangi Şehzadeyi Öldürecek?

muhteşem yüzyıl dizisinde senaryoda Hürrem sultan şehzade mustafa'nın gözde cariyesi Efsun hatun ve bebeginin öldürülmesine sebeb olmuştu..

Efsun hatun şehzade mustafanın kollarından can verirken hürrem sultanın oyunlarını ve planlarını şehzade mustafaya anlatmış..şehzade Mustafa da hürrem sultan dan intikam almaya yemin etmişti..

Şehzade Mustafa hürrem sultandan intikam almak ve tahta çıkmakta kendine rakip olmalarına engel olmak için, hürrem sultanın erkek çocuklarını yani şehzadeleri öldürmek istiyor..

Şehzade Mustafa Cezalandırılacak mı?

Senaryoda entrikalar ve sokak kadını gibi kavgalr içinde gösterilen osmanlı hanım sultanları bu bölümde birbirine giriyor..

Mahidevran sultan hürreme tokat atarken sultan süleyman tarafından yakalanıyor..sultan süleyman özür dilemesini istiyor..

Annesinin hürrem sultan yüzünden ağladığını gören şehzade Mustafa sultan süleymana hesap soruyor..Sultan süleymanın adaletini sorgulayan ve geleceği hürrem mi sen mi tayin ediyorsun diyen şehzade mustafaya ne olacak?
Babasına meydan okumak şehzade mustafanın başına ne getirecek ..Şehzade mustafa ilk defa babasına isyan etmiş oluyor..

Anket

Muhteşem yüzyıl dizisini nereden izliyorsunuz:

Bölümler: 10 11 12 13 14 15 16 17 18 23 ::: 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60

İçeriği paylaş